NIEMCY – BASENY I PARKI ROZRYWKI NA 1 DZIEŃ (NIEDALEKO BERLINA) – po 77

Kiedy jesteście w danym miejscu już któryś raz, niekoniecznie chcecie chodzić tymi samymi ścieżkami. A gdy jesteście u rodziny/ przyjaciół/ znajomych, to pewnie też chcecie jakoś intensywniej spędzić czas, niekoniecznie siedząc całymi dniami przy stole. Podczas naszej ostatniej wizyty w Berlinie (możecie przeczytać o tym tutaj) nie byliśmy nawet na spacerze przed Bramą Brandenburską. Ciepłe, słoneczne wrześniowe dni skłoniły nas do spacerów z dziećmi na place zabaw, a jeden dzień przeznaczyliśmy na basen.

Co więc robić, gdzie pojechać, jeśli macie dodatkowy 1 dzień wolny i możecie go przeznaczyć na inne atrakcje niż zwiedzanie stolicy Niemiec? My wybieramy parki rozrywki albo baseny. Nasi Przyjaciele, którzy mieszkają w Berlinie na stałe, mają zawsze coś do zaproponowania. Na niektóre miejsca czekamy, aż dzieci podrosną i faktycznie będą się cieszyły z tych wizyt, a niektóre mamy za sobą.

1) TROPICAL ISLANDS  – bardzo popularne, ale też bardzo fajne miejsce na spędzenie całego dnia. Jak sama nazwa wskazuje mamy tu tropikalną wyspę zamkniętą w jednej hali. Ogromna przestrzeń stwarza różne możliwości. Możemy wybrać lot balonem, zjeżdżalnie wodne,  baseny, możemy przejść się i zobaczyć największy na świecie zadaszony las tropikalny. Dzieci (właściwie dorośli też 😉)mogą szaleć  w strefie zabaw. Po intensywnym dniu można odpocząć w strefie saun i łaźniach parowych. Na miejscu otwarte są punkty gastronomiczne i noclegowe, jeśli 1 dzień okaże się dla Was zbyt krótki. Tropical Islands cały czas się rozwija, otwierając nowe atrakcje. Niedawno został otwarty nowy obszar – Tropical Islands AMAZONIA, czyli zewnętrzne, całoroczne baseny, plaże, strefa SPA .

Informacje:

  1. Ten ogromny park wodny zlokalizowany jest 60 km. od Berlina. Dojazd autostradą A13 lub pociągiem.
  2. Strona internetowa Tropical Islandshttps://www.tropical-islands.de/pl/

Źródło: https://www.tropical-islands.de/pl/

2) TURM ERLEBNISCITY ORANIENBURG – położony 30 km. od Berlina kompleks rekreacyjny może nie jest za duży, ale jeśli chcemy trochę popływać, trochę się zrelaksować, a przy tym np. poćwiczyć na siłowni, to miejsce będzie idealne. Niestety, z racji że do Berlina jest blisko, bądźmy przygotowani na dużą popularność tego miejsca. Kompleks ten oferuje m.in. zjeżdżalnie, zewnętrzne baseny, strefę saun i wellness.

Informacje:

  1. Strona internetowa: http://www.erlebniscity.de/

Źródło: http://www.erlebniscity.de/erlebnisbad/

3) NATUR THERME – TEMPLIN – świetne miejsce na kilkugodzinny odpoczynek. Baseny, strefy leżakowania, zjeżdżalnie, z których wraz z rodzicami skorzystać mogą także maluchy (Mikołaj był zachwycony), całoroczna strefa zewnętrzna z rwącą rzeką oraz kącik dla maluchów z mini zjeżdżalnią. Na duży plus zasługują tutaj postawione fotele dla mam karmiących piersią swoje pociechy oraz łóżeczka turystyczne, gdyby jakiemuś dziecku wypadła akurat pora drzemki

 🙂 Do tego standardowo usługi gastronomiczne (niestety dosyć drogie, ale właściwie w każdym tego typu miejscu na to musimy być przygotowani). W kompleksie usytuowany jest fragment jaskini (grota solna) z wodą o temperaturze 36°.  Usytuowane ok. 2 godzin jazdy z Berlina nie jest to miejsce  tak popularne jak w Oranienburgu, ale uważam to za duży plus, bo nawet w weekend nie było tłoczno.

Informacje:

  1. Strona internetowa: http://www.naturthermetemplin.de/

Źródło:http://www.reiseland-brandenburg.de/themen/wellness-kur/thermen/details/naturthermetemplin.html

4) HEIDE PARK – czyli raj dla osób chcących przeżyć ekstremalną przygodę, jak również świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Znaleźć tu możemy m.in. roller coastery, liczne kolejki, wieżę swobodnego spadania, atrakcje wodne. Dla najmłodszych przygotowano tu mnóstwo atrakcji – karuzele, place zabaw, miejsca tematyczne. Właściwie jest to miejsce dla wszystkich – żądnych adrenaliny i tych, którzy chcą skorzystać z atrakcji parku z trochę mniejszą dawką wrażeń. Ja bawiłam się świetnie, choć z Colossos, do niedawna największej europejskiej drewnianej kolejki, skorzystałam tylko raz 😀

Informacje:

  1. Heide Park mieści się w miejscowości Soltau niedaleko Hamburga. Dojazd z Berlina zajmie nam ok. 3 godzin (nieco ponad 300 km.).
  2. Strona internetowa: https://www.heide-park.de/
  3. Link do planu parku:

To jak? Kiedy ruszacie trochę się zrelaksować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *