GDZIE NA WEEKEND? KIERUNEK SZWECJA! – po 18

W szwedzkiej krainie spędziliśmy niewiele czasu. Dłuższa była za to podróż. Wsiedliśmy na nasze dwa kółka i w towarzystwie 14 innych motocykli oraz 21 miłośników kilkudziesięciu mechanicznych koni, ruszyliśmy ku północy naszego kraju.

Korzystając z oferty Stena Line i opcji „Szwecja na motorze” w pewne wrześniowe, piątkowe popołudnie wypłynęliśmy z portu w Gdyni ku wybrzeżom Karlskrony. Chcąc nacieszyć się ostatnim letnim wiatrem we włosach spędziliśmy kilkanaście godzin na statku, by spędzić kolejne kilkanaście na motorze. Cel właściwie był ustalony. Jedziemy na Olandię, wyspę, która podobno jest najcieplejszym miejscem w Szwecji, podobno na której najdroższe są działki w całym kraju i podobno, gdzie najwięcej Szwedów przyjeżdża odpocząć. Z pierwszym się zgodzę, bo mieliśmy bezchmurne niebo, o drugim nie mam pojęcia, a trzecie? Zazdroszczę tym mijającym emerytom camperów,które zamieniły się w ich drugie domy! Hmm.. Może kiedyś zdecydujemy się i my na taką formę podróżowania?!

Odpuściliśmy typowe zwiedzanie, muzea, a skupiliśmy się na przyjemności pokonywania drogi na dwóch kółkach podziwiając małe, kolorowe szwedzkie drewniane domki z zadbanymi ogródkami, równo skoszoną trawą, lampionami w oknach i spokojem na drogach. Przemierzając Olandię, Kalmar i okolice Borgholm, wróciliśmy do Karskrony, by znów spędzić noc na statku i powrócić do codziennych, poniedziałkowych obowiązków.

image

image
Wjeżdżamy na pokład

image

image

image

image
Most łączący wyspę Olandia ze stałym lądem o dł. 6072m

image

image
Okolice Borgholm

image

image

image
Największe lody w Karlskronie

Informacje praktyczne:

– z oferty Stena Line można skorzystać na różne sposoby: Szwecja na motorze, rowerem, samochodem. Można zorganizować wyjazd indywidualnie lub też można dołączyć do pewnej zorganizowanej grupy i wraz z przewodnikiem zwiedzić muzea oraz najciekawsze zabytki  skandynawskiego kraju;
– rozrywka na statku zapewniona- dyskoteka, restauracje, kawiarnie, salony gier, salony spa – zaopatrzcie się w gotówkę lub idźcie spać :)
– ceny w Szwecji są wysokie – nastawcie się na to;
– jeśli chcecie kupić alkohol, to należy pamiętać o monopolu państwowym. Po godz. 14 sklepy z alkoholem są nieczynne, chyba że udacie się do restauracji,czy też innego miejsca serwującego % :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *